Problem braków w uzębieniu dotyka wielu pacjentów stomatologicznych. Nierzadko w wyniku zaniedbań i nie wykonywania regularnych przeglądów dochodzi do poważnych problemów i chorób przyzębia, w wyniku których ekstrakcja okazuje się nieuchronna. W sytuacji pojedynczych braków lub u osób z bezzębiem zaleca się implanty zębów.
Spis treści
- O implantach zębowych
- Implanty zębowe - dlaczego warto?
- Proces wszczepienia implantów
- Po zabiegu implantacji
- Implanty zębów Elbląg: Umów się na konsultację
- Najczęściej zadawane pytania
- Cennik zabiegów
- Opinie pacjentów
- Kontakt
O implantach zębowych
Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się wykonywaniem wszczepów śródkostnych w jamie ustnej. Implanty stanowią sztuczny zamiennik korzenia zęba, do którego przymocowane zostaje w późniejszym etapie uzupełnienie protetyczne (np. korona pełnoceramiczna). Implanty najczęściej są wykonane z tytanu, czyli materiału biozgodnego, co oznacza, że w tzw. procesie osteointegracji zrastają się z ludzką kością.
Implanty zębowe – dlaczego warto?
Stomatologia estetyczna proponuje wiele rozwiązań umożliwiających poprawę wyglądu uśmiechu. Do najpopularniejszych metod należy wybielanie zębów. Nie zawsze jednak taki sposób jest w stanie zapewnić pacjentowi wymarzoną metamorfozę. Jeśli w jamie ustnej pojawiły się braki zębowe, rozwiązanie stanowi protetyka.
Decydując się na wszczepienie implantu zęba pacjent wybiera niezwykle trwałe rozwiązanie. Zanim jednak dojdzie do zabiegu należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do podjęcia dalszych działań.
Jedną z największych przeszkód, która uniemożliwia dokonanie wszczepu, jest zła kondycja kości szczęki i żuchwy pacjenta, co może być spowodowane długotrwałym zwlekaniem z podjęciem leczenia braków zębowych. Procesy zanikowe tkanki kostnej wymagają rozpoczęcia leczenia, czyli regeneracji kości.
Proces wszczepienia implantów
Kiedy pacjent zostanie zakwalifikowany do wszczepienia implantu, odbywa konsultację, podczas której lekarz analizuje wyniki badań obrazowych, przedstawia istotne zalecenia oraz omawia przebieg całej procedury. Po wyznaczeniu terminu pacjent stawia się na kolejną wizytę, w trakcie której dochodzi do implantacji. Jak wygląda ten etap? Lekarz nacina dziąsło i wprowadza implant do kości. Zabieg odbywa się w znieczuleniu. Następnie zakłada się szwy na okres tygodnia. Po zdjęciu szwów rozpoczyna się kluczowy proces osteointegracji. Wówczas przez około 6 miesięcy odbywa się zrastanie implantu z kością pacjenta. Po zakończeniu tego etapu lekarz ponownie odsłania implant i zakłada śrubę gojącą. Ostatnia wizyta polega na przymocowaniu wybranego przedtem uzupełnienia protetycznego do implantu.
Po zabiegu implantacji
Po zabiegu nie należy jeść gorących i pikantnych potraw, należy unikać wysiłku fizycznego oraz zrezygnować z picia alkoholu i palenia papierosów do momentu wygojenia i zdjęcia szwów. Należy przestrzegać zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej aby nie doszło do podrażnień i stanów zapalnych.
Implanty zębów Elbląg: Umów się na konsultację
Braki zębowe przyczyniają się do kompleksów i braku pewności siebie. Niemożność swobodnego uśmiechu blokuje okazywanie przez nas spontanicznych emocji, a to pogarsza komfort naszego życia.
Podjęcie decyzji o wszczepieniu implantów to szansa na odzyskanie pięknego uśmiechu i odtworzenie naturalnego, niezwykle estetycznego wyglądu każdego zęba. Procedura jest w pełni bezpieczna i nie budzi dyskomfortu, ponieważ zabiegi wykonywane są w znieczuleniu.
Nasi wykwalifikowani specjaliści, ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie, dbają o zapewnienie maksymalnego komfortu pacjenta podczas każdego zabiegu. Warto zatem umówić się do naszego stomatologa na pierwszą konsultację, by dowiedzieć się szczegółów i ustalić plan dalszego leczenia.
Najczęściej zadawane pytania
Czy implant zębowy może się nie przyjąć?
Około 1-2% wszczepów kończy się niepowodzeniem. Do odrzucenia implantu dochodzi najczęściej z powodu stanów zapalnych w obrębie dziąsła oraz z powodu nieprzestrzegania higieny jamy ustnej. Bardzo ważne jest więc stosowanie się do zaleceń, z którymi lekarz zapozna pacjenta w trakcie pierwszej konsultacji oraz po zakończonym zabiegu.
Jak dbać o implanty zębowe?
Implanty zębowe to stałe uzupełnienie protetyczne, co oznacza, że korony lub mosty są przytwierdzone bez możliwości ich wyjmowania, jak to się odbywa w przypadku protez ruchomych. Uzupełnienie protetyczne należy zatem traktować niczym własne zęby i dokładnie szczotkować po każdym posiłku. Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, zwłaszcza w procesie gojenia po przeprowadzeniu zabiegu wszczepienia implantu. Rozwój stanu zapalnego w obrębie dziąsła może doprowadzić do przykrych konsekwencji, np. w postaci nieprzyjęcia się wszczepu.
Czy implanty są na całe życie?
Jest to najtrwalsze uzupełnienie protetyczne, ale żywotność tego rozwiązania jest u pacjenta uzależniona od warunków indywidualnych, a zwłaszcza zdrowotnych.
Cennik zabiegów
Konsultacja implantologiczna z analizą tomografii
Implantacja część chirurgiczna ALPHABIO
Implantacja część chirurgiczna STRAUMANN
Odbudowa implantu (łącznik + korona)
Regeneracja kości
Sinus lift (podniesienie dna zatoki szczękowej) + koszt biomateriałów
Proteza na implantach
Kortykotomia