Leczenie zachowawcze Elbląg


Stomatologia zachowawcza (zwana także ogólną) to dziedzina poświęcona zarówno profilaktyce, jak też leczeniu, w celu dbałości o zdrowie jamy ustnej każdego z pacjentów. W zależności od stopnia rozległości ubytku lekarz podejmuje decyzję, czy będzie leczyć pacjenta metodą tradycyjną czy wdroży inne rozwiązania.

leczenie zachowawcze zębów

Kiedy potrzebne jest leczenie zachowawcze?

Nadmiar nagromadzonej na powierzchni zębów płytki nazębnej przyczynia się powstawaniu próchnicy. Tworzące się ubytki to sygnał alarmowy, by zacząć działać i umówić się na wizytę kontrolną.

Leczenie zachowawcze jest zatem odpowiedzią na wszelkie problemy uzębienia. Do tej gałęzi stomatologii zalicza się także diagnostyka RTG, ponieważ na podstawie przeprowadzonych badań lekarz może rozpocząć dalsze postępowanie.

Stomatologia zachowawcza to działanie profilaktyczne, a zatem wykonywanie cyklicznych przeglądów i higienizacji. Dotyczy to zarówno dorosłych pacjentów, jak również dzieci.

Stomatologia zachowawcza – co wchodzi w skład leczenia zachowawczego?

Kiedy u pacjenta zostaje zdiagnozowana próchnica, stomatolog rozpoczyna leczenie. W zależności od stopnia zaawansowania problemu wybiera określoną metodę. Najczęściej jest to plombowanie, w celu wypełnienia ubytku. W przypadku bardzo dużej próchnicy może okazać się niezbędne leczenie kanałowe z zastosowaniem znieczulenia.

Leczenie zachowawcze to także lakowanie zębów w celu wypełnienia bruzd, w których mogą gromadzić się resztki pożywienia. W celu dbałości o zdrowie tkanek zęba zalecana jest regularna higienizacja, czyli piaskowanie, skaling i fluoryzacja.

Jakie objawy daje ząb do leczenia zachowawczego?

Zdarza się, że pierwszych objawów rozwoju próchnicy nie zauważamy, dlatego tak ważne są regularne przeglądy stomatologiczne. Kiedy jednak problem staje się duży, pojawiają się takie objawy, jak:

  • ból zębów,
  • zmęczenie i uczucie rozbicia,
  • obrzęk dziąsła,
  • ropny posmak,
  • nieświeży oddech.

Umów się na wizytę kontrolną

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego kluczem w dbałości o stan jamy ustnej jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego. Cykliczne badania oraz higienizacja to filary zdrowia zębów.

Warto umówić się więc na badanie, by mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Jeśli którykolwiek ząb okaże się zainfekowany próchnicą, specjalista wdroży odpowiednie postępowanie, by zadbać o piękny wygląd i dobrą kondycję zębów pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania

Jak często uczęszczać na wizyty kontrolne?

Chcąc jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem warto zapobiegać rozwojowi próchnicy. Zaleca się wykonywanie przeglądów dentystycznych raz na pół roku. W ten sposób możemy uniknąć konieczności leczenia zębów w zaawansowanym stadium choroby.

Jak długo trwa wizyta?

Kompleksowe leczenie może składać się z kilku wizyt, jeśli dotyczy wielu zębów. W przypadku pojedynczego ubytku wystarczy jednorazowe przyjście do gabinetu stomatologicznego. Jeśli problem, z którym zgłasza się pacjent, nie jest zbyt rozległy, wizyta najczęściej trwa około 40 minut.

Jak przygotować się do wizyty?

Przed przyjściem do gabinetu należy zadbać o higienę jamy ustnej i dokładnie umyć zęby. Po zakończonej konsultacji trzeba natomiast ściśle stosować się do zaleceń przedstawionych przez stomatologa. Po wykonanym leczeniu odradza się spożywania posiłków i picia płynów przez pierwsze 2 godziny.

Cennik zabiegów

Wypełnienie kompozytowe (znieczulenie w cenie)

od 280 zł

Wypełnienie po leczeniu kanałowym

od 400 zł

BONDING

od 600 zł

Opinie pacjentów ImplantEl

Zobacz, co o naszym gabinecie piszą Ci, którzy skorzystali z naszych usług

contact photo
Zapraszamy
Kontakt

Masz jakiekolwiek pytania lub chcesz umówić się na wizytę? Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza – Twoja wygoda to dla nas priorytet!

ul. Mickiewicza 32, 82-300 Elbląg

pon – pt: 9.00 – 17.00

tel. +48 57... [zobacz]tel. +48 575 777 699

rejestracja@implantel.pl

Umów wizytę

Napisz do nas

Wypełnij formularz, aby w szybki i prosty sposób umówić się na wizytę lub otrzymać odpowiedź na nurtujące Cię pytania dotyczące naszej praktyki.